حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون


ماده 1 - هر كس عمداً و به قصد سوء هر یك از واحدهای عمده شركت ملی ذوب آهن ایران و شركت سهامی ماشین‌سازی اراك و شركت سهامی‌ماشین‌سازی تبریز و شركت سهامی آلومینیوم ایران و شركت سهامی معدن مس سرچشمه كرمان و شركت ملی صنایع فولاد ایران و شركت هواپیمایی‌ملی ایران و شركت صنایع هلیكوپتر ایران یا شركتهای فرعی یا واحدهای تابع آنها از قبیل كارخانه‌ها یا كوره‌ها یا معادن یا ماشینها یا مراكز تولید نیرو یا‌خطوط لوله یا ابنیه یا ادارات یا انبارها همچنین فرودگاه‌ها یا ایستگاه‌های هوایی و یا تأسیسات فنی هواپیمایی كشوری را آتش بزند یا به هر وسیله دیگر‌منهدم نماید یا به قصد حرق و تخریب، مواد منفجره در هر قسمت از ابنیه یا معابر یا دستگاه‌ها یا تأسیسات آن بگذارد به حبس جنایی درجه یك از پنج‌تا پانزده سال محكوم خواهد شد. در صورتی كه هر یك از جرائم مذكور منتهی به قتل نفس شود مرتكب به اعدام محكوم می‌گردد.
‌ماده 2 - هر كس عمداً و به قصد اخلال یا خرابكاری در صنایع مذكور در ماده 1 عملی كند كه منجر به سوختن یا انهدام تمام یا قسمتی از هر یك از‌وسایل نقلیه یا وسائل ارتباطات و مخابرات یا وسائل بندری متعلق به شركتهای مذكور در این قانون شود به حبس جنایی درجه یك از سه سال تا ده‌سال محكوم خواهد شد.
‌ماده 3 - هر كس عمداً و به قصد اخلال یا خرابكاری عملی كند كه موجب تعطیل و ازكارافتادن تمام یا قسمتی از واحدها و تأسیسات مذكور در ماده‌یك شود بدون این كه منتهی به انهدام تمام یا قسمتی از آنها گردد به حبس جنایی درجه دو از دو تا پنج سال محكوم خواهد شد.
‌ماده 4 - هر گاه یكی از جرائم مذكور در مواد فوق بر اثر تبانی و مواضعه بین دو نفر یا بیشتر واقع شده باشد هر یك از مرتكبین به حداكثر مجازات‌آن جرم محكوم خواهد شد.
‌در صورتی كه برای ارتكاب این جرائم دسته یا جمعیتی از دو نفر یا بیشتر تشكیل شده، ولی هیچ یك از جرائم فوق واقع نشده باشد هر یك از محركین‌و سردسته‌های جمعیت برای همین عمل به شش ماه تا دو سال و هر یك از سایر اعضاء به سه ماه تا یك سال حبس جنحه‌ای محكوم خواهد شد.
‌هر یك از محركین و سردسته‌ها و اعضاء این قبیل دسته‌ها كه قبل از وقوع جرم جریان توطئه را به مقامات مربوط اطلاع دهد از تعقیب معاف می‌شود.
‌ماده 5 - هر گاه كاركنان واحدهای مذكور در ماده 1 مرتكب بزه‌های مندرج در این قانون شوند به حداكثر مجازات مقرر محكوم خواهند شد.
‌ماده 6 - رسیدگی به بزه‌های مذكور در این قانون در صلاحیت دادگاه‌های نظامی خواهد بود.
‌ماده 7 - شركتهای موضوع این قانون می‌توانند با تصویب هیأت وزیران برای حفاظت تأسیسات و اموال و اسناد متعلق به خود به تشكیل گارد اقدام‌كنند و مأموران گارد در اجرای مقررات این قانون موقع نگهبانی دارای وظائف و اختیارات و مسئولیتهای ضابطین نظامی خواهند بود و طبق مقررات‌مربوط و آیین‌نامه‌ای كه وسیله وزارت اقتصاد و وزارت دارایی و وزارت جنگ تهیه و به تصویب كمیسیونهای نظام و دادگستری مجلسین می‌رسد‌حق به كار بردن اسلحه خواهند داشت.
‌تبصره 1 - مقررات استخدامی و آموزشی و نحوه انجام وظیفه مأموران گارد منحصراً طبق آیین‌نامه‌ای خواهد بود كه توسط شركتهای موضوع این‌قانون تهیه می‌شود و حسب مورد به پیشنهاد وزارت اقتصاد و وزارت دارایی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
‌تبصره 2 - شركتهای موضوع این قانون موظفند مأموران گارد را در برابر حوادث ناشی از انجام وظیفه همچنین مسئولیت مدنی آنها را در قبال‌اشخاص ثالث كه ناشی از انجام وظیفه باشد نزد شركت سهامی بیمه ایران بیمه نمایند.
‌تبصره 3 - مأموران گارد از لحاظ مقررات انضباطی و كیفری مشمول قوانین و آیین‌نامه‌های نیروهای مسلح شاهنشاهی خواهند بود.
‌قانون فوق مشتمل بر هفت ماده و سه تبصره پس از تصویب مجلس شورای ملی در جلسه روز سه‌شنبه 28 اسفند ماه 1352 در جلسه روز دوشنبه دوم‌اردیبهشت ماه یك هزار و سیصد و پنجاه و سه به تصویب مجلس سنا رسید.
رییس مجلس سنا - جعفر شریف‌امامی
طبقه بندی: قانون، حقوق جزا و جرم شناسی، کیفرشناسی، صنعت و حقوق،
برچسب ها: حقوق و صنعت، دانلود قانون، مجموعه قوانین کیفری و حقوقی، دانلود ‌قانون مجازات اخلالگران در صنایع، دانلود مجموعه قوانین کیفری، دانلود قوانین جزائی، حقوق جزا و جرم شناسی،
[ دوشنبه 13 آبان 1392 ] [ 02:20 ق.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات