حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانونبه گزارش وکالت نیوز به نقل از ایسنا ، یک حقوقدان گفت: تحریم‌هایی که علیه ایران صورت گرفته جدید نیست و این تحریم‌ها ربطی به توافقنامه ژنو نداشته و در جهت نقض آن نیست.ساعد وکیل  در مورد تحریم‌های اعمال شده علیه ایران و بررسی آن از منظر حقوقی، گفت: با توجه به استقلال و اختیاراتی که دولت در آمریکا دارد، باید گفت که تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال نشده و نباید توافقنامه ژنو را نقض شده تلقی کنیم.

وی ادامه داد: از نگاه حقوق معاهدات بین‌المللی توافقنامه ژنو یک موافقتنامه نزاکتی و اخلاقی محسوب می‌شود که این نوع موافقتنامه‌ها در حقیقت موافقتنامه‌هایی هستند که تعهد حقوقی ایجاد نکرده، بلکه تعهدات سیاسی ایجاد می‌کنند.

این حقوقدان خاطرنشان کرد: ضمانت اجرای نقض این تعهدات در اینگونه توافقنامه‌ها با ضمانت اجرای سیاسی است نه حقوقی؛ بنابراین ماهیت و قالب این توافقنامه‌ها یک توافقنامه حقوقی نیست که بخواهیم به دنبال این باشیم که آیا تعهد حقوقی این توافقنامه از ناحیه آمریکا نقض شده یا خیر؟ لذا در محتوای توافقنامه نقضی صورت نگرفته و تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال نشده است.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: یک دسته از قوانین و مقرات مربوط به تحریم‌ها از سوی آمریکا تحریم‌هایی هستند که به واسطه فعالیت‌های هسته‌ای علیه ایران اعمال شدند و این مبتنی بر یکسری قوانینی است که باید در چارچوب مصوبات کنگره آمریکا باشد.

وی افزود: نظارت بر اجرای قوانینی که از قبل وضع شده، جزو مواردی است که می‌تواند در چارچوب فعالیت‌هایی که آمریکا انجام می‌دهد شناخته شود؛ بنابراین هیچ‌گاه به عنوان نقض توافقنامه ژنو محسوب نمی‌شود.

این حقوقدان با اشاره به تحریم شدن برخی از شرکت‌ها و بانک‌ها، اظهار کرد: تمامی بانک‌هایی که از نظر نظام مالی آمریکا مشمول قوانین تحریم بوده‌اند، همچنان در فهرست تحریم باقی می‌مانند و قرار نبود به هیچ‌وجه با توافقنامه ژنو این شرکت‌ها و بانک‌ها از لیست تحریم خارج شوند. لذا آمریکا هیچ‌گاه تعهدی نداده بود که تمامی شرکت‌هایی که مشمول تحریم هستند را از لیست خارج کند.

وی افزود: به هیچ وجه موضوع توافقنامه ژنو ناظر به این دسته از تحریم‌ها که به واسطه حقوق بشر  اعمال شود نیست.
طبقه بندی: گزارش،حوادث و اخبار حقوقی، اخبار بین الملل، وکالت نیوز، سیاست و حقوق، حقوق بین الملل، حقوق بین الملل عمومی، حقوق دیپلماتیک، کنوانسیون،معاهده،موافقتنامه،
برچسب ها: وکالت نیوز، توافقنامه ژنو، ژنو، تحریم های جدید امریکا، ماهیت حقوقی توافقنامه ژنو، عدم نقض توافقنامه ژنو، روابط ایران و امریکا،
[ سه شنبه 3 دی 1392 ] [ 04:36 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic